На головну Новини Про автора

Туристичний потенціал України

 Іван Ільченко   06.03.2009

Сьогодні прочитав на УП приголомшливу, як на мене, інформацію:

Всесвітній економічний форум (ВЕФ) (Давос, Швейцарія) опублікував новий рейтинг туристичної привабливості країн, в якому оцінений туристичний потенціал 133 країн світу. Україна у ньому аж 77-ома. Нашими сусідами у списку є Азербайджан (76-е місце) та Шрі Ланка (78 місце).

Для мене це особиста ганьба. Як країна в центрі Європи, яка має таку природу та клімат, такі історичні пам’ятки займає 77 місце?

Єдине, що може мене втішати, це те що рейтинг, напевно не зовсім об’єктивний. Але все одно є над чим серйозно задуматись.

Україна має туристичний потенціал. Існують проблеми з готелями, дорогами, сервісом та з вартістю туристичного продукту. З іншого боку, Україна відкрита для Європи. Європейці не потребують візи для в’їзду на нашу територію, в той час коли наші громадяни вибивають візу до Європи «з кров’ю». 

Що маємо робити?

По-перше. Щоб зламати ситуацію, щоб зробити Україну туристично – привабливою треба почати з будівництва 2*+ - 3* готелів по всіх містах України, бо саме готелі такої категорії є основою туристичного продукту. Зараз, інвестори неохоче беруться за їх будівництво, бо вони окупаються через 8 -12 років та не приносять надприбутків. Тепер про цінову політику. В Києві вартість доби в 3* готелі складає  від 350 грн/доба. В порівнянні в Будапешті – від 13 євро/доба(150 гривень).  Відаючи за таку ціну номер, готель завжди має туристів. Коротше, кажучи зараз конче необхідно будувати готелі туристичного класу, а не п’ятизіркові палаци, бо саме вони дадуть поштовх до створення недорогих туристичних програм, які будуть мати масовий характер.

По-друге. В Україні існує загроза знищення історичних пам’яток, знищуються унікальні ландшафти та заповідники. Український народ не повинен стояти осторонь та спостерігати, треба вимагати від влади їх збереження. Багато чого вже не вберегли, але дещо відстояли.

 

 

По-третє. Українське село має унікальний туристичний потенціал як колиска українських традицій, української історії та як рекреаційна зона.  Через призму, так званого зеленого туризму, можна показати іноземним туристам чемність, ввічливість та культуру українського села. А село отримає, таку необхідну додаткову копійку. Організація зеленого туризму потребує, не скільки  фінансової підтримки, скільки креативної.

 

По-четверте. Крим. Єгипет та Туреччина «відпочивають» перед кліматом та природою Криму. Тут є поєднання моря, сонця та цікавих історичних пам'яток. Крим це поєднання європейської та східної культури. І я впевнений, що багато місцевих князьків заробляє мільярди на кришуванні малих готельчиків, ресторанчиків, лоточків та інше. Гроші не йдуть до бюджету. Особливої уваги заслуговує сервіс: дуже часто зустрічається звичайне хамство. А ще існує проблема землі, яка потихеньку розбазарюється.

Крим потребує чесного менеджера, який розробить план розвитку туристичної галузі на півострові та виведе підприємства цієї сфери з тіні. Підприємці повинні відчути переваги легальної роботи та впевненість в завтрашньому дні без «криші»

 

 

Виходячи з вище сказаного, можу зробити висновки, що Україна має ВЕЛИКИЙ потенціал в туристичній галузі та потребує менеджерів з новими підходами, інвесторів, які вміють вкладати гроші в перспективу. А головне, щоб держава не заважала. Про допомогу ніхто вже не просить…

 

 

 

 

Додати коментар чи подивитися коментарі

Free Web Hosting